Właściwości i zastosowania zasłon zaciemniających
Jeśli w aranżacji Twoich pomieszczeń jest miejsce na eleganckie zasłony, za to nie jesteś fanem rolet lub żaluzji, z pewnością powinieneś wybrać modele zaciemniające. Dzięki temu zapewnisz sobie dodatek, który spełni dwojaką funkcję, zapewniając dostateczny poziom komfortu i prywatności w domu. Jakie są więc właściwości i zastosowanie zasłon zaciemniających? Odpowiadamy.
Kiedy sprawdzą się zasłony zaciemniające?
Zaciemniające zasłony sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, w którym nie zostały zamontowane rolety, żaluzje czy inne osłony okienne. Każdemu bowiem zdarza się moment, gdy potrzebuje zaciemnić pomieszczenie, w którym przebywa. Czy to w sypialni na noc, czy w pokoju dziennym na krótką drzemkę, czy w celu zwykłego osłonięcia się przed zbyt intensywnym światłem słonecznym.
Zasłony zaciemniające, aby dawały skuteczny efekt, muszą być dość grube. Są one przy tym jednak bardzo eleganckie. Dzięki temu pełnią zarówno praktyczną, jak i estetyczną, dekoracyjną funkcję. Jeśli Twój wystrój nie zaakceptuje tak mocnego akcentu, możesz zdecydować się na modele półzaciemniające lub wybrać tkaniny nieprzepuszczające światła, lecz utrzymane w jaśniejszych odcieniach.
Z jakich materiałów tworzone są zasłony zaciemniające?
Do wykonania zasłon zaciemniających najczęściej wykorzystywane są takie tkaniny, jak welur czy aksamit. Choć ciężkie, grube i mięsiste, są jednocześnie miłe, miękkie i przyjemne w dotyku, dzięki czemu zapewnią Twoim wnętrzom przytulną atmosferę. Dobrze izolują nie tylko światło, ale też ciepło – zarówno to uciekające na zewnątrz, jak i wpadające do środka, a ponadto mogą nawet ograniczyć hałasy dobiegające z dworu.
Materiały te, ze względu na swoje wyjątkowe wykończenie, cechują się również niezwykłą elegancją, co sprawia, że rewelacyjnie upiększą wszystkie Twoje wnętrza. Co istotne, w ofercie znajdziesz bardzo szeroki wybór kolorów zasłon, dzięki czemu z łatwością wybierzesz spośród nich swój ulubiony, który wspaniale skomponuje się z resztą aranżacji oraz dodatków.